Vijeće učenika

Vijeće učenika zasniva se na ideji bolje povezanosti učenika u školi, čvršćoj suradnji učenika s nastavnicima i roditeljima. U vijeću učenika svoje će mjesto naći učenici – predstavnici razreda.

Zadaća je učeničkog vijeća prepoznati potrebe učenika da mogu međusobnom povezanošću, razmjenom informacija, stavova, mišljenja, pitanja i prijedloga utjecati na donošenje pravih odluka u njihovo ime i tako neposredno utjecati na kvalitetu obrazovanja i odrastanja, te svojim aktivnostima pomagati da seodluke i oživotvore.

Cilj je povezati učenike na putu unapređenja učenja i života. Učeničko vijeće se konstituira i djeluje dvije godine. Donosi svoj akcijski program rada. Kontinuirano se radi na vrjednovanju realiziranih aktivnosti prema pokazateljima uspješnosti tijekom školske godine.

Zapisnik sa održanog Učeničkog vijeća 04.06.2013.
Autor: Silvio Živković, 13. 6. 2013.

Ovdje možete pročitati izvještaje o sudjelovanju naših učenika u raznim aktivnostima tijekom godine...

DNEVNI RED:

1. Izvještaj o radu Učeničkog vijeća 2012./2013.
2. Izvještaj o održanom Danu sporta
3. Izvještaj o natjecanju mladeži Crvenog križa naše škole
4. Izvještaj o natječaju Hrvatskog šumarskog društva Vinkovci
5. Izvještaj sa izleta dvorci Slavonije
6. Izvještaj sa izleta u Šarengrad, Ilok i Vukovar
7. Izvještaj o Danu darovitih 21.03.2013.
8. Izvještaj o sudjelovanju naše škole na Sajmu zdravlja Vinkovci 2013.
9. Program rada proslave Dana škole 14.06.2013.

Ad 1.
Predsjednica učeničkog vijeća Matea Debak iznjela je izvještaj o radu Učeničkog vijeća u proteklom razdoblju. Navedeni plan i program na početku godine je djelomično realiziran, zbog programiranja novih sadržaja tijekom školske godine.

Ad 2.
O realizaciji Dana sporta  i rezultatima učenika govorila je nastavnica tjelesne i zdravstvene kulture Anica Kljaić. Sve je proteklo očekivano, jedino nije bilo povlačenja konopa.

Ad 3.
Učenice naše škole, članice podmlatka Crvenog križa su bile na natjecanju u Županji u OŠ
Mato Lovrak 16. ožujka 2013. Od dvanaest ekipa, zauzele su 5. mjesto. Čestitamo im na uspjehu i zalaganju.

Ad 4.
Učenica četvrtog razreda Ružica Lešić je dobila pismenu pohvalu za rad na temu „Živa i šarena šuma“. Njen likovni uradak je nosio naziv Šarena šuma. Dodjela pohvale nagrada održala se 24. svibnja na Starim Kunjevcima. Čestitamo Ružici i nadamo se da ćemo iduće godine poslati još više likovnih i literalnih radova.

Ad 5.
Učenici 6., 7. i 8. razreda posjetili su dvorce u Našicama, Donjem Miholjcu i Valpovu. Voditelji ove ekskurzije su bile: nastavnica Kristina Varga Dušanić, knjižničarka Marija Klarić Brdarić, nastavnica Željka Mikić i nastavnica Mirna Matić. Učenici su bili zadovoljni ovim izletom.

Ad 6.
Učenice koje su sudjelovale na natjecanju Crvenog križa su zajedno sa ostalim sudionicima posjetile Čenakolo – zajednica liječenih ovisnika u Šarengradu, crkvu i samostan sv. Ivana Kapistrana u Iloku i Memorijalno groblje u Vukovaru. Ručak je održan u staračkom domu u Vukovaru.

Ad 7.
U našoj školi je organiziran Dan darovitih učenika 21.03.2013. Na danu darovitih su bili pozvani učenici iz drugih škola sa svojim nastavnicima te su demonstrirali aktivnosti u kojima pokazuju svoju darovitost.

Ad 8.
Od 19. do 21. travnja 2013. u Vinkovcima je održan Sajam zdravlja, na kojem su sudjelovali naši učenici škole. Učenici 4. razreda, sa nastavnicom Brankom Blažević, su prikazali igrokaz „Srce“. Pedagoginja škole Mara Čović je imala predavanje i prezentaciju pod naslovom Filantropija i odgoj ljubavi za čovjeka u potrebi.

Ad 9.
Priredbu za Dan naše škole 14. lipnja 2013. organiziraju nastavnice Mirela Živković, Branka Blažević, Željka Mikić, Ana Musić, Sonja Marić, Mara Gašparović, Dajana Jozanović i Klara
Madžarević. Sudjelovat će učenici naše škole.

Pedagoginja Mara Čović se obratila učeničkom vijeću i zahvalila na suradnji i radu.Svim učenicima, natavnicima i djelatnicima škole zahvaljujemo za svaki doprinos kod afirmacije, prezentacije naše škole u mjestu i izvan njega. Svim učenicima želimo sretne praznike.

Ad 10.
Učenici osmih razreda će imati oproštaj od škole 17. lipnja 2013. u 12. sati. Pozvani su svi učitelji.

Zapisničar: Marija Filpović