Vijeće učenika

Vijeće učenika zasniva se na ideji bolje povezanosti učenika u školi, čvršćoj suradnji učenika s nastavnicima i roditeljima. U vijeću učenika svoje će mjesto naći učenici – predstavnici razreda.

Zadaća je učeničkog vijeća prepoznati potrebe učenika da mogu međusobnom povezanošću, razmjenom informacija, stavova, mišljenja, pitanja i prijedloga utjecati na donošenje pravih odluka u njihovo ime i tako neposredno utjecati na kvalitetu obrazovanja i odrastanja, te svojim aktivnostima pomagati da seodluke i oživotvore.

Cilj je povezati učenike na putu unapređenja učenja i života. Učeničko vijeće se konstituira i djeluje dvije godine. Donosi svoj akcijski program rada. Kontinuirano se radi na vrjednovanju realiziranih aktivnosti prema pokazateljima uspješnosti tijekom školske godine.

Zapisnik s vijeća učenika održanog 28.listopada
Autor: Melani Buzov, Ivana Oršolić, 31. 10. 2011.

DNEVNI RED SASTANKA: 1. Akcija crvenog križa Županja ogranak Štitar; 2. Humanitarna akcija učenika naše škole; 3. Dani kruha; 4. Različito (-Suradnja s udrugom „Golubovi“, -Dani sjećanja na Vukovar, -Obnavljanje akcije sakupljanje i čišćenje okoliša škole)

Prisustvovali su: svi učenici koji su predstavnici u vijeću, te ostali učenici koji su željeli doći na sastanak. Sastanku je nazočila i pedagoginja Mara Čović.

Ad.1.

Crveni križ Županja-Štitar ima akciju sakupljanja novčane pomoći. Aktivistima odraslim osobama iz Štitara će pomagati naši učenici 6.11.2011.g. Obilazit će obitelji kojima će ponuditi kupone sa određenim novčanim iznosima. Za to će učenici biti nagrađeni i pohvaljeni od Crvenog križa Županje.

Ad.2.
Učenici naše škole su donjeli odluku da će 2.11.2011.g. sakupljati plastične boce te ih predati obitelji u potrebi koja će to prodati u trgovini. Učenici će od 1-4 raz. će donjeti boce u 8 h, a učenici od 5-8 raz. isti taj dan u 13 h.

Ad.3.
Priredba dani kruha održati će se 28.10.2011. u 15 h i 30 min. Roditelji su pozvani na priredbu koju su učenici sa svojim učiteljicama priredili.

Ad.4.
Različito:
-Suradnja s udrugom „Golubovi“ iz Županje će se odvijati kao i prošle godine: kroz likovne i literarne radionice, posjetu „Golubovima“ u Županju i prisustvovanje godišnjoj priredbi u Kristalu Županje
-Kao i svake godine i ove ćemo obilježiti spomen na herojski grad Vukovar. Na satima razredne zajednice ćemo se sjetiti herojskog grada Vukovara, a na panou u školi će učenici prikazati slike iz tog vremene.
-Od srijede (2.11.) obnavlja se aktivnost kao i prošle godine, da redari sakupljaju prije nastave bačeni papir na školskom dvorištu i igralištu.

U Štitaru, 31.10.2011.