Odlazak u Gradsku knjižnicu u Županji i Hrvatski radio Županja
Autor: Marija Klarić Brdarić, 14. 3. 2019.

Danas su učenici drugog razreda posjetili Gradsku knjižnicu u Županji i Hrvatski radio Županja, a vodile su ih učiteljica Branka Blažević i knjižničarka Marija Klarić Brdarić. Obišli su Gradsku knjižnicu, saznali koliko je stara knjižnica, koja je najstarija knjiga, koja je najdeblja knjiga i što se to sve radi u ovoj knjižnici. Nakon obilaska, učenici su izrađivali čestitku povodom Dana očeva koji se obilježava 19. ožujka. Zatim smo otišli u postaju Hrvatskog radija Županja gdje su učenici prisustvovali snimanju emisije, vidjeli su što se radi u redakciji i što sve jedan novinar mora raditi. Naravno da su učenici snimili i emisiju u kojoj su dali kratke izjave o provedenom danu. Svakako ćemo ponoviti odlazak u obje institucije koje su od velikog kulturnog značaja za naš kraj. Prilog o našem dolasku na HRŽU bit će u petak 15. 3. 2019. u 12:30h. Slušamo se :)

Fotografije možete pogledati pod opširnije.