Susret RN s Mladenom Kušecom
Autor: Dajana Jozanović, 13. 2. 2013.

U utorak, 12. veljače 2013. godine, našu je školu posjetio dječji književnik i novinar Mladen Kušec. Napisao je čak 50 knjiga. Najveća inspiracija mu je njegov život, ali u pisanju koristi i puno mašte. Počeo je pisati još dok je pohađao osnovnu školu.

Imao je jedinicu iz hrvatskoga jezika, ali je ipak postao slavan pisac. Književnik nam je čitao pjesmice, priče i zagonetke iz svojih knjiga. Rado smo odgovarali na pitanja, rješavali zagonetke  i oponašali zvukove iz prirode.

Najviše mi se svidjelo kada je rekao da mu je unuka ilustrirala knjigu i da mu je ta knjiga posebno draga.

Književnik surađuje i s raznom djecom. Sluša njihove priče i prikuplja crteže. Razgovarao je i s učenicom 4. razreda, Marijom Vincetić. Pričali su  o tehnologiji što ce biti temom njegove nove knjige.

Kušec nam je pričao o načinu života današnje djece koja sve više vremena provode uz računala: „Kompjuteri nisu loši ako čovjek ne poblesavi za njima. Oni su dobrodošli u današnjem užurbanom svijetu.

Meni se ta čuda tehnike jako sviđaju, iako s mobitelom ne znam što bih, no nije kriva naprava, već ja.“ Duhovit je i zabavan, a najviše voli djecu. Bila mi je osobita čast upoznati ga.

Maria Vincetić. 4.r