Projekt PIN : Pismenost inicijativa napretka
Autor: Marija Klarić Brdarić, 26. 1. 2018.

Možemo se pohvaliti da je naša škola uključena u hvalevrijedan projekt - Projekt PIN: Pismenost inicijativa napretka ukupne vrijednosti 726.252,60 HRK koji provodi Obrtničko-industrijska škola Županja s partnerima O.Š. Mijat Stojanović iz Babine Grede, O.Š. Ivan Goran Kovačić iz Štitara te Lokalnom agencijom za razvoj Vjeverica d.o.o. Projekt je financirala Europska unija iz Europskog socijalnog fonda, a intenzitet potpore dodijeljenih bespovratnih sredstva iznosi 100%, odnosno 726.252,60 HRK što je najviši mogući iznos sufinanciranja. Cilj je projekta povećati kapacitete Obrtničko-industrijske škole Županja te osnovnih škola iz Babine Grede i Štitara za provedbu aktivnosti u okviru školskog kurikuluma usmjerenih na razvoj čitalačke, prirodoslovne, multikulturalne i financijske pismenosti. Tijekom 18 mjeseci provedbe projektnih aktivnosti, odnosno od 30.11.2017.-30.05.2019. godine, provest će se minimalno 29 radionica za barem 105 učenika te 13 radionica za 52 odgojno-obrazovna djelatnika. Provedba projekta obuhvaća nabavu informatičke, laboratorijske i druge nastavne opreme, izradu 4 izvannastavna kurikuluma, organiziranje 4 terenske nastave i 2 studijska putovanja te ostale projektne aktivnosti. Naša je škola uključena u čitalačku pismenost, a sve će aktivnosti biti predstavljene i prikazane na mrežnim stranicama Škole.