Virtualna stvarnost u Bibliobusu
Autor: Maja Pavičić, 26. 2. 2021.

U suradnji s Bibliobusnom službom Gradske knjižnice i čitaonice Vinkovci naša je škola imala priliku sudjelovati u edukativnoj radionici, u sklopu projekta pod nazivom Virtualna stvarnost u Bibliobusu 2, koja se realizira korištenjem VR naočala. Projekt je namijenjen učenicima osnovnih škola, a provodi se putem radionica u svim narodnim knjižnicama i osnovnim školama Vukovarsko-srijemske županije, te u Bibliobusu koji posjećuje područne škole.

Tim je projektom omogućeno učenje na moderniji i zabavniji način, budući da su teme vezane uz kulturne, povijesne, zemljopisne, sportske i zavičajne sadržaje naše županije kao što su: hrast lužnjak, indoeuropski kalendar Orion, rimski carevi rođeni u Cibalama, Antun Gustav Matoš, Josip Runjanin, Lavoslav Ružička, prva nogometna lopta i tenis u Županji, Suvara iz Otoka, stara gradska jezgra Iloka, manifestacija Vinkovačke jeseni, željeznička pruga, rijeka Dunav, Vučedolska golubica i vukovarski Vodotoranj.

Osim što smo imali priliku prisustvovati ovoj kreativnoj i zanimljivoj radionici, dana 23. veljače, Bibliobusna služba snimala je učenike 4. razreda u njihovoj virtualnoj šetnji Vukovarsko-srijemskom županijom. Rezultat toga bit će spot kojim će se promovirati realiziranje edukativnih radionica ovog projekta. Na linku možete pogledati video koji će vam prikazati poneke sadržaje koje su naši učenici vidjeli kroz VR naočale.

Uživali smo u radionici, a fotografije možete pogledati u galeriji.