Akcija prikupljanja dječjih knjiga i slikovnica
Autor: Maja Pavičić, 31. 1. 2022.

Dragi učenici, roditelji i nastavnici,

školska knjižnica i ove godine organizira akciju prikupljanja dječjih knjiga i slikovnica povodom Međunarodnog dana darivanja knjigom koji se obilježava 14. veljače. Riječ je o volonterskom projektu kojim se kod djece želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju, a odvija se u sklopu nacionalne kampanje ''Čitaj mi'' pod geslom ''Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj''.

Pozivamo našu djecu i odrasle da u knjižnicu, u razdoblju od 1. do 14. veljače, donesu dječje knjige i slikovnice koje im više nisu potrebne. Nakon završetka ove akcije prikupljenu građu donirat ćemo štitarskom Dječjem vrtiću “Ivica i Marica” kako bismo razveselili naše najmlađe sumještane.

Na ovom linku možete pročitati nešto više o nacionalnoj kampanji ''Čitaj mi'' i obilježavanju Međunarodnog dana darivanja knjigom. Nadamo se velikom odazivu i veselimo se zajedničkoj suradnji!