Posjet Dječjem vrtiću ''Ivica i Marica''
Autor: Maja Pavičić, 24. 3. 2022.

U školskoj knjižnici organizirana je akcija prikupljanja dječjih knjiga i slikovnica povodom Međunarodnog dana darivanja knjigom koji se obilježava 14. veljače. Riječ je o volonterskom projektu kojim se kod djece želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju, a odvija se u sklopu nacionalne kampanje ''Čitaj mi'' pod geslom ''Čitam, dam, sretan sam – svoju knjigu daruj i tuđe srce obraduj''.

Pozvali smo našu djecu i odrasle da u knjižnicu donesu dječje knjige i slikovnice koje im više nisu potrebne, a akcija prikupljanja trajala je od 1. do 14. veljače. Prikupljenu građu donirali smo Dječjem vrtiću ''Ivica i Marica'' u Štitaru.

Dana 15. ožujka učenici 2. razreda, zajedno sa svojom učiteljicom Josipom Antunović i knjižničarkom Majom Pavičić, posjetili su naše najmlađe i obradovali ih raznim slikovnicama i dječjim knjigama. Na samom dolasku učenici su ih pozdravili s pjesmicama, a nakon toga su svi zajedno poslušali priču ''Ružno pače'' i zabavili se kreativnim radom.

Fotografije pogledajte u galeriji.