Književni susret u Gradskoj knjižnici Županja
Autor: Maja Pavičić, 25. 3. 2022.

Dana 21. ožujka u Gradskoj knjižnici Županja održan je književni susret s Jasminkom Tihi-Stepanić, nagrađivanom spisateljicom i nastavnicom hrvatskoga jezika, koja je aktivna članica Društva hrvatskih književnika za djecu i mlade.

Zbog poštivanja epidemioloških mjera i velikog odaziva drugih škola samo je dvanaestero naših učenika iz viših razreda, zajedno s nastavnicom Kristinom Vargom Dušanić i knjižničarkom Majom Pavičić, prisustvovalo predstavljanju književnog opusa spomenute spisateljice.

Jasminka Tihi-Stepanić piše romane za djecu i mlade, a mnoga njezina djela uvrštena su u popis lektire. Osim o problematici kojom se bavi u svojim romanima, govorila je o procesu nastanka samih djela i njihovih naslova. Na veoma je interesantan način učenicima približila odakle crpi inspiraciju za svoj književni rad, držeći se aktualnih tema i teškoća s kojima se susreću djeca i mladi.