Aktivnosti u Noći knjige
Autor: Maja Pavičić, 2. 5. 2022.

Noć knjige je manifestacija pokrenuta 2012. godine koja ima za cilj skrenuti pozornost na razvoj čitalačke kulture i osvješćivanje njezina značaja za pojedinca i svijet, kao i na čaroliju stvaranja i radost čitanja knjige. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) i Dan hrvatske knjige (22. travnja), a ove godine Noć knjige obilježila se od 22. do 25. travnja diljem Hrvatske.

Ovogodišnja tema je pojam sloboda, odnosno knjiga kao prostor slobode u čitavoj lepezi njezinih mogućih značenja i manifestacija (pravo na slobodu samoodređenja, mišljenja, izražavanja, kretanja i u konačnici življenja na način koji odabiremo).

U sklopu obilježavanja Noći knjige učenici 1. i 2. razreda prisustvovali su radionici na kojoj smo razmatrali pravo na slobodu vjerovanja, a polazište nam je bila slikovnica Jeti u kojega nitko nije vjerovao poljske autorice Asie Olejarczyk. Istim povodom, u petak 29. travnja, učenici 3. i 4. razreda posjetili su Gradsku knjižnicu Županja, Zavičajni muzej ''Stjepan Gruber'' i Hrvatski radio Županja. Lijepo smo se proveli i naučili nešto novo, a kako je to izgledalo pogledajte u galeriji.