Natjecanje u znanju i kreativnosti ''Čitanjem do zvijezda'' - nacionalna završnica
Autor: Maja Pavičić, 10. 5. 2022.

U četvrtak 5. svibnja i petak 6. svibnja održana je nacionalna završnica iz projekta za poticanje čitanja i promicanje kulture čitanja pod nazivom „Čitanjem do zvijezda“, a realizirana je kroz natjecanje u znanju i kreativnosti. Natjecanje je provedeno u dvije kategorije: kviz znanja iz odabranih knjiga koje povezuje jedna tema te izrada kreativnog uratka na zadanu temu – Knjiga i film.

Na kvizu znanja školu su predstavljali učenici 7. razreda – Anastazija Vincetić, Valnea Curić-Gašparević i Luka Vincetić, a kao tim osvoji su 20. mjesto u konkurenciji od 42 škole. Učenica 6. razreda Petra Živković sudjelovala je u izradi kreativnog uratka i osvojila 16. mjesto, također u konkurenciji od 42 škole. Školski je tim bio pod vodstvom knjižničarke Maje Pavičić, a mentorstvu za kreativni uradak pridružila se i vjeroučiteljica Klara Živković.

Čestitamo našim učenicima na ostvarenim rezultatima i iznimno ih pohvaljujemo zbog uloženog truda i rada. Bilo je jako zahtjevno i izazovno, ali naši su natjecatelji zaista bili posvećeni čitanju, učenju i pripremi za ovo natjecanje. Ponosni smo na njih!