Predstava 'Ah ta lektira ne da mi mira'
Autor: Maja Pavičić, 28. 10. 2022.

Lutkarsko-glumačka predstava »Ah ta lektira ne da mi mira« predstava je glumačke skupine iz Samobora koja je povodom Mjeseca hrvatske knjige bila gost naše škole. Dana 25. listopada svi učenici nižih razreda pogledali su predstavu u Domu kulture koja govori o problemu sve manjeg čitanja lektire među učenicima osnovnih škola. Tim su povodom mladi glumci osmislili predstavu kako bi im na maštovit način dočarali ljepotu čitanja i važnost razvijanja čitateljskih navika.

Glavni likovi predstave su Veki i Vanja, brat i sestra koji moraju pročitati svoje lektire. Dok brat Veki odluči na internetu pronaći sadržaj lektire i napisati zadaću o njoj na taj način, sestra Vanja svoju knjigu želi pročitati u cijelosti. Tada počinje njihova rasprava i svađa, a u pozadini likovi Crvenkapice i Petra Pana oživljavaju i potom raspravljaju o potrebi čitanja knjige.

Učenici su s velikim interesom pratili ovu poučnu i dinamičnu predstavu prožetu humorom, a iznimno zadovoljstvo moglo se vidjeti i na njihovim nasmijanim licima.