Enkaustika u Mjesecu hrvatske knjige
Autor: Maja Pavičić, 18. 11. 2022.

U srijedu 16. studenog, u sklopu obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, svi učenici predmetne nastave sudjelovali su na likovnoj radionici koristeći staru tehniku oslikavanja poznatu pod nazivom enkaustika (oslikavanje voštanim bojicama s glačalom umjesto kista). Naime, školska knjižnica ugostila je gospođu Nevenku Lučić, majku naše kolegice Svjetlane, koja već dugi niz godina iz hobija oslikava ovom tehnikom.

Našim je učenicima pokazala osnovne poteze glačalom pomoću kojih su stvarali pojedine motive, a u konačnici su najvećim dijelom oslikavali pejzaž. Učenici su bili zadivljeni ovom zanimljivom i nesvakidašnjom tehnikom, a njihovi su radovi izloženi u holu škole.