Posjet "Golubovima"
Autor: Marija Klarić Brdarić, 20. 1. 2011.

"Mali knjižničari" posjetili su "Golubove" zajedno sa svojom voditeljicom i s vjeroučiteljicom.

U utorak 18.1.2011.godine skupina "Mali knjižničari" posjetila je županjske "Golubove". To je društvo koje okuplja ljude s invaliditetom iz cijeloga našega kraja. Tako dolaze članovi iz Županje, Bošnjaka, Gunje, Štitara i drugih okolnih mjesta. Sastaju se svakim radnim danom, osim četvrtkom, u periodu od 16:00h do 18:00h. Bave se različitim aktivnostima: slikaju, crtaju, plešu, pjevaju, odlaze na gostovanja, slave rođendane... Naravno da rado primaju i goste. Tako smo i mi otišli k knjima te smo im pripremili čitanje bajke "Plesna haljina žutog maslačka" Sunčane Škrinjarić. Nakon čitanja podijelili smo se u skupine i svaka je skupina nacrtala jedan dio iz bajke. Na kraju smo svi zajedno popili kavu i malo se zasladili.

Moram napomenuti da su se "Mali knjižničari" složili da barem jedanput mjesečno posjetimo njihovu veselu udrugu i tako se upoznajemo i družimo s njima. Ovaj put u Županju su išli Petar Filipović, 6.a, Darija Pejić i Vedrana Vincetić, 5.r., kao i vjeroučiteljica Klara Madžarević i knjižničarka Marija Klarić.

Sve ostale potičemo da se na bilo koji način uključe u njihov rad. Bilo koja vrsta donacije je dobro došla (kava, grickalice, slatkiši, naravno i novac), ali prije svega oni vole druženja i upoznavanja.